Gå till innehåll
Undervattensrugby
Undervattensrugby

2020 NM

En bild

Fr. v. Linus, Gustav, Edvin, Ivo, Patrick, Henrik, Andreas, Emanuel, Carl, Anton, Maciej, Sebastian, Joakim, Simon

Friday 2020-02-28


18:00

Water/pool time


20:00

Team leader meeting


21:00

Referee meeting


Saturday 2020-02-29

Match

Start

Dark

Result

Light

M/F



09:00

Opening ceremony

1

10:00

Norway

2-8

Denmark

M

2

11:00

Norway

11-0

Finland

F

3

12:00

Denmark

1-8

Sweden

F

4

13:00

Norway

3-2

Sweden

M


Break

5

15:00

Norway

20-0

Denmark

F

6

16:00

Denmark

3-1

Sweden

M

7

17:00

Finland

1-1

Sweden

F

8

18:00

Denmark

0-0

Norway

M


19:30

Nordic Meeting


Sunday 2020-03-01

Match

Start

Dark

Result

Light

M/F

9

08:00

Sweden

1-2

Norway

M

10

09:00

Denmark

0-8

Finland

F

11

10:00

Norway

5-0

Sweden

F

12

11:00

Sweden

0-0

Denmark

M


12:00

Entry Women B Final

13

12:10

Finland

5-1

Danmark

F


13:25

Entry Woman A Final

14

13:35

Norge

7-0

Sweden

F


14:50

Entry Male final

15

15:00

Danmark

3-2

Norway

M


16:10

Price ceremony


Damerna representeras av:

Nr

Namn

Position

Klubb

1

Therese Blennert

anfall

Polisens DK

2

Kajsa Lilja

vänster

SDK Malmö Triton

3

Linda Carlsson

vänster

ESURF

4

Leandra Caldarulo

back

Felix DF

5

Wilma Tien

anfall

Isbjörnarna

7

Emma Lindström

back

KSDK

8

Lina Cavallin

back

Felix DF

9

Estelle Persson

back

Polisens DK

10

Caroline Åhman

anfall

Isbjörnarna

11

Maria Persson

anfall

ESURF

13

Sara Nilsson

vänster

Polisens DK

14

Elin Strand

anfall

SDK Malmö Triton

25

Sofie Öberg

vänster

Isbjörnarna

44

Antonia Hjelm

back

Osby

83

Erika Lindström

back

DK Masen


Ulf Ridell

ledare

SDK Malmö Triton


Johan Fernlund

ledare

SDK Malmö Triton


Herrarna representeras av:

Nr

Namn

Position

Klubb

1

Carl Falk

back

SDK Malmö Triton

4

Andreas Bergenholtz

anfall

SDK Malmö Triton

5

Anton Sagström

back

Linköpings SDK

7

Maciej Lesniewski

back

Trelleborg

8

Henrik Waldäng

vänster

Uddevalla

10

Edvin Mårtensson

anfall

SDK Malmö Triton

11

Simon Jobs

anfall

SDK Malmö Triton

16

Ivo Lundin Hatje

vänster

Polisen/Uddevalla

27

Emanuel Johansson

vänster

Uddevalla

29

Patrick Nilsson Sonett

anfall

Uddevalla

58

Sebastian Brändström

back

Isbjörnarna

78

Linus Norén

vänster

SDK Malmö Triton

83

Gustav Cavallin

vänster

Felix DF

88

Joakim Nilsson

anfall

SDK Malmö Triton


Milosz Nilsson

ledare

SDK Malmö Triton


Domare: Kajsa Lindman & Manuel Tito de Morais

Publicerad: 2022-12-07

Senast uppdaterad: 2022-12-20

Besöksadress

Barlastgatan 3
593 31 Västervik

Postadress

Svarta Lådan
Att: Aida AL Akrawi
Monbijougatan 17C
211 53 Malmö

Kontakta oss

08-699 65 15
info@ssdf.se

Fakturor postas digitalt

pdffaktura@kansliet.net