Gå till innehåll
Undervattensrugby
Undervattensrugby

Domare

Nedanstående lista över domare är organiserat enligt följande:

  • Internationell - de domare som har en internationell domarstatus.
  • Aktiva - de domare som dömer regelbundet i serie/cuper, även i de fall de inte spelar.
  • Passiva - de domare som inte dömer regelbundet, och när det sker är det i samband med att deras lag spelar.
  • Pensionerande/vilande - de domare som inte längre dömer och inte heller är aktiva i förbundet.

Internationell

138

Kajsa Lindman, regler & utbildning

Stockholm

076-7602546

235

Sten-Åke Sundkvist, regler & utbildning

Stockholm

070-5642041

177

Manuel Tito de Morais, regler & utbildning

Stockholm

073-2765486

184

Rafael Tito de Morais, utbildning

Stockholm

073-9605337


Aktiva

185

Thérèse Bäck, Elit

Visby


388

Kristian Eriksson, Elit

Stockholm

070-9519300

236

Ingvar Josefsson, Elit

Västra Frölunda

070-7200099

307

Dan Karlsson, Elit

Göteborg

0708-617667

345

Peter Sögaard, Elit

Eslöv

070-9817574

333

Fredrik Helderyd, Div 1

Vällingby

0707-408129

334

Jens Rathsman, Div 1

Stockholm

0707-283242

337

Hanse Sandblom, Div 1

Visby

0708-595425

316

Henrik "Hansson" Waldäng, Div 1

Göteborg

073-3194399

379

Fredrik Bjurling, Elit

Stockholm


389

Mattias Bergqvist, Elit

Stockholm

070-7950195

363

Markus Bjurén, Aspirant

Bromma

070-4618359

???

Wojciech Welc, Aspirant

Trelleborg

073-5131299

394

Martin Hempel, Aspirant

Trelleborg

070-4178393

395

Lisa, Aspirant

Malmö


396

Christer Banheden, Aspirant

Malmö

070-0915767

397

Anders Wollin, Aspirant

Trelleborg

0707-836614

398

Nicolas, Aspirant

Malmö


399

Filip de Rooy, Aspirant

Malmö

072-1847257

400

Carl Falck, Aspirant

Malmö

0766-475224

401

Victoria Isaksson, Aspirant

Malmö

070-3113719

402

Julia Duljic Svensson, Aspirant

Malmö

072-1679999

403

Jesper Larsson, Aspirant

Malmö

072-5761190

404

Filip Eriksson, Aspirant

Malmö

076-4660642

405

Daniel Persson, Aspirant

Malmö

0722-513308

406

Melvin Lundberg, Aspirant

Umeå

072-2130738

407

Edvard Linderholm, Aspirant

Umeå

070-2946499

408

Levina Johansson, Aspirant

Umeå

076-7777726

409

Hanna Wretborn, Aspirant

Umeå


410

Sofie Öberg, Aspirant

Umeå


411

Jessica Borgström Mellergård, Aspirant

Umeå

070-6241912

412

Magnus Lönnback, Aspirant

Umeå

070-5174395

413

Sebastian Brändström, Aspirant

Umeå

073-8056860

414

André Öberg, Aspirant

Umeå

070-6469844

415

Marcus Philip, Aspirant

Stockholm


416

Martin Jonsson, Aspirant

Stockholm


417

Mattias Dahl, Aspirant

Stockholm


418

Estelle Persson, Aspirant

Stockholm


419

Lovisa Rydgren, Aspirant

Stockholm



Passiva

324

Peter Aronsson, Elit

Hägersten

0709-680600

237

Joakim Rahm, Elit

Partille


302

Mats Westerlund, Elit

Stockholm

076-1269932

179

Jonas Andersson, Div 1

Linköping

010-7115450

304

Kajsa Engblom, Div 1

Göteborg

073-9860582

300

Niklas Nihlén, Div 1

Enskede


233

Marcus Nordström, Div 1

Ärla

0739-850838

314

Johan Aronsson, Aspirant

Uddevalla

070-6763186

373

Fredrik Axelsson, Aspirant

Torshälla

0700-533279

340

Per Berg, Aspirant

Visby


348

Jens Westerlin, Aspirant

Eslöv

07352-61581

369

Johanna Tappert, Aspirant

Bromma


371

Josef Forsman, Aspirant

Huddinge

073-1816870

372

Pezhman Keshavarz, Aspirant

Farsta

070-4572795

376

Åsa Elfving, Aspirant

Stockholm


381

Linda Erlenhov, Aspirant

Göteborg

070-6754557

391

Marcel Zoll, Aspirant

Stockholm


392

Elin Dovervik, Aspirant

Luleå

070-2285555


Osäker

213

Örjan Engelmark, Elit

Sundsvall

070-2588730

354

Mathias Andersson, Div 1

Falun

073-8180701

321

Mats Andersson, Div 1

Vällingby

010-7134099

353

Jari Jattu, Div 1

Stockholm

073-4082771

305

Tobias Linder, Div 1

Hässelby


336

Örjan Sandblom, Div 1

Visby

0709-703162

344

Sebastian Stein Länk till annan webbplats., Div 1

Visby


349

Tor Andersson, Aspirant

Eslöv

070-7871054

361

Rasmus Andersson, Aspirant

Uppsala

0735-252255

358

Johan Sonne, Aspirant

Borlänge

070-3046786

379

Fredrik Bjureling, Aspirant

Stockholm


370

Ludwig Björkman, Aspirant

Huddinge

070-9485856

356

Patrik Borg, Aspirant

Borlänge

070-6336662

366

Mattias Bratt, Aspirant

Stockholm

070-1722019

375

Jonas Groundstroem, Aspirant

Stockholm


365

Fialotta (Maria Gullmark) Bratt, Aspirant

Stockholm

0733-687584

355

Joel Hedlund, Aspirant

Göteborg

070-2125753

351

Anna Hellström, Aspirant

Limhamn

0739-439494

359

Ronnie Hermansson, Aspirant

Ludvika

070-7877526

332

David Hertz, Aspirant

Linköping

0704-246405

362

Antonia Hjelm, Aspirant

Örebro

0733-540067

301

Robert Hjälte, Aspirant

Stockholm

070-8197351

339

Daniel Holmstedt, Aspirant

Slite

0707-452958

342

Lisa (Johansson) Berg, Aspirant

Visby


219

Fredrik Jonasson, Aspirant

Uppsala

070-4323891

327

Pontus Jonasson, Aspirant

Stockholm

0707-720808

384

Peter Kovacs, Aspirant

Sundsvall


341

Björn Kronander, Aspirant

Visby

073-5549124

380

Kristin Kullberg, Aspirant

Göteborg

0727-450319

328

Gustav Laack, Aspirant

Stockholm

0730-402344

387

Sofia Larsson, Aspirant

Malmö


331

Erik (Lindgren) Arvline, Aspirant

Göteborg

070-7431133

357

Benny Magnusson, Aspirant

Falun

070-6415476

352

Johanna Nihlén, Aspirant

Eslöv

073-8217725

312

Jim Nilsson, Aspirant

Malmö

070-7781210

338

Victoria Nygren, Aspirant

Sundsvall

070-2464486

335

Per Ohlson, Aspirant

Skärholmen

0708-606866

347

Maria Persson, Aspirant

Eslöv

070-2411017

350

Hannes Persson, Aspirant

Eslöv

0707-768568

326

Håkan Reback Länk till annan webbplats., Aspirant

Stockholm

0704-251978

343

David Rehn, Aspirant

Visby

0739-582066

374

Marco Sarti, Aspirant

Eskilstuna

0762-405275

364

Gustaf (Sterner) Lundborg, Aspirant

Stockholm

0706-954542

386

Tomas Sundholm, Aspirant

Sundsvall

070-3508285

383

Per Sörell Länk till annan webbplats., Aspirant

Gävle


308

Marcus Thurehag, Aspirant

Landvetter

0736-177287

390

Erik Tomke, Aspirant

Stockholm


385

Sebastian Westling, Aspirant

Sundsvall



Pensionerad/vilande

101

Rainer Hausdorf

Internationell

102

Kai Sögaard

Internationell

104

Anders Bylund

Internationell

106

Hans Ström


108

Morgan Hjort


110

Göran Wickström


115

Peter Carlsen

Div1

116

Jan Fonselius


117

Johan Olsén


119

Bo Nilsson


121

Jan-Gunnar Swensson


125

Jan Karlsson


126

Hans Johansson

Internationell

127

Håkan Jonsson

Elit

129

Malte Zibell


130

Mats Åberg


131

Åke Sundstedt

Elit

133

Christian Peders


134

Peter Johansson


135

Katarina Jönsson


136

Roger Björk


137

Magnus Karlsson


139

Björn Stridh


141

Joakim Hugosson


142

Tony Hugosson


144

Jan Nilsson


148

Jörgen Lundin


152

Mats Tobiasson


155

Anders Wiberg


156

Richard Nathhorst


157

Lars-Göran Johansson


162

Börje Björk


170

Mauro Kiiskinen

Elit

171

Olle Haglund

Elit

172

Christoffer Sjölund


173

Hans Ivarsson

Div1

174

Henric Persson


175

Jari Heikklilä


176

Ulf Hamrin


178

Petra Gannholm


180

Christian Hammarström


181

Mathias Johnzon


182

Mikael Nilsson


183

Torbjörn Strand


187

Kristina Bernsten


190

Magnus Palm

Elit

191

Mattias Tufvesson

Elit

193

Michael Jacobsen

Div1

194

Ronny Svensson


196

Tony Persson

Elit

197

Niclas Sundsborn


198

Peter Karlsson

Elit

1??

Stig Cederlöf


1??

Jörgen Olsson

Aspirant

1??

Mikael Österlind

Div1

200

Ylva Gamstedt

Elit

201

Anders Olsson

Div1

202

Michael Murdin


203

David Hellman


204

Stefan Wivegg

Elit

205

Jonny Johansson


206

Leif Öhlund

Div1

207

Anders Wallander

Div1

208

Magnus Osterman


209

Fredrik Masman


210

André Öberg

Div1

211

Stefan Axelsson

Div1

212

Roger Stålendahl

Div1

214

Dan Wahlgren

Div1

215

Roger Adolfsson


216

Stefan Söderqvist

Div1

217

Mattias Jönsson


218

Fredrik Åström

Elit

220

Nils-Olof Nilsson

Elit

221

Kristina Nilsson

Elit

222

Urban Wirebring

Div1

223

Jakob Ljung

Div1

224

Johan Wennerlund

Aspirant

225

Sebastian Berg

Aspirant

226

Per-Ola Edlund

Aspirant

227

Karl Hedvall

Div1

228

Henry Andersson

Aspirant

229

Mattias Bylund

Aspirant

230

Mia Gidekull

Elit

231

Thomas Friberg

Aspirant

232

Johan Lindroth

Div 1

234

Johan Gårdmo

Div 1

2??

Magnus Berglund


303

Petter Myhrman

Div 1

306

Anders Vennström

Div 1

309

Petter Andersson

Aspirant

310

Åsa Gustafsson

Div 1

311

Sven-Roland Aminoff

Div 1

313

Johan Svenningstorp

Aspirant

315

Fredrik Berg

Aspirant

317

Patrik Holmqvist

Aspirant

318

Ulf Karlström

Div1

319

Thomas Albihn

Elit

320

Ville Lumikero

Div 1

330

Jonas Gamstedt

Aspirant

322

Frida Gillberg

Div1

323

Ing-Marie Lindholm

Aspirant

325

Oscar Hood-Perez

Elit

329

Kristofer Zidén

Aspirant

346

Dennis Molldén

Elit

360

Michael Saringe

Aspirant

367

Helena Fagraeus Lundström

Aspirant

368

Erika Lindström

Aspirant

377

Björn Jacobson

Aspirant

378

Jens Persson

Aspirant

393

Peter Falk

Div 1

Publicerad: 2022-11-21

Senast uppdaterad: 2022-12-15

Besöksadress

Barlastgatan 3
593 31 Västervik

Postadress

Svarta Lådan
Att: Aida AL Akrawi
Monbijougatan 17C
211 53 Malmö

Kontakta oss

08-699 65 15
info@ssdf.se

Fakturor postas digitalt

pdffaktura@kansliet.net