Gå till innehåll
Undervattensrugby
Undervattensrugby

Landslags nummer

Svenska Landslagen har ambitionen att ha unika nummer för herr och dam.

  1. Både herr och dam listan gäller för senior och junior så ett nummer är reserverat per person och är unikt i både senior och juniorlagen.
  2. För de få damer som spelar i junior mix landslaget gäller det att reservera ett nummer som är ledigt i både herr och dam listorna.
  3. När en spelare slutar spela i landslaget skall detta meddelas kommittén så att numret kan frigöras för framtida användning.

Nummer

Herr

Dam

Kommentar

1.


Therese Blennert


2.


Nina Berggren


3.

Robin van Trigt

Wilma Tien


4.

Andreas Bergenholtz


Mörk jersey trasig

5.

Anton Sagström

Ann-Sofi Krakau


6.

Azlan Aytuglu

Adam Viding



7.

Ivo Lundin-Hatje

Levina Johanson


8.

Gustaf Cavallin

Lina Cavallin


9.

Pontus Sandlund



10.

Edvin Mårtensson

Märta Martin-Åkesson


11.

Simon Jobs

Maria Melin Wittberg


12.

Nico Costes

Felicia Johnsson


13.

Stefan Poldrugac

Elin Hoas


14.

Tor Andersson

Elin Strand


15.




16.

[Lovisa Rydgren]

Lovisa Rydgren

Junior mix

17.




18.

Milosz Nilsson



19.

Jonathan Tiliander

Sara Nilsson


20.

Axel Nilsson



21.

Victor Lundin



22.


Sophia Axelsson


23.




24.

Mattias Dahl



25.


Sofie Öberg

Inte beställd

26.

Samuel Garheden



27.

Emanuel Johansson



28.

Melvin Lundberg

Estelle Persson


29.

Patrick Nilsson Sonett


Ingen luva

30.




31.

Erik Sörstadius



32.

Iulian Devolescu



33.




34.




35.




36.




37.




38.




39.




40.




41.


Kajsa Lilja


42.

Albin Berg



43.




44.

Leopold Liljeblad

Antonia Hjelm


45.




46.

Viggo Wollin



47.




48.




49.




50.




51.




52.




53.




54.




55.

Elias Swerdhjalt



56.




57.




58.

Sebastian Brändström


Ingen luva

59.




60.




61.




62.

[Ellen Sääf]

Ellen Sääf

Junior mix

63.




64.




65.




66.




67.




68.




69.

Filip de Rooy



70.




71.




72.




73.




74.




75.




76.




77.

Adam Jonsson



78.

Linus Norén


Inte beställd

79.




80.




81.




82.




83.


Erika Lindström


84.




85.




86.




87.




88.




89.

Jens Westerlin



90.




91.

Isak Andersson

Anna Alfredsson


92.

[Meja Lundin]

Meja Lundin

Junior mix

93.




94.

Carl Falck



95.

Mattias Levin Persson



96.

Joel Forsberg



97.




98.




99.




Publicerad: 2022-11-21

Senast uppdaterad: 2022-11-09

Besöksadress

Barlastgatan 3
593 31 Västervik

Postadress

Svarta Lådan
Att: Aida AL Akrawi
Monbijougatan 17C
211 53 Malmö

Kontakta oss

08-699 65 15
info@ssdf.se

Fakturor postas digitalt

pdffaktura@kansliet.net